Μουσικό Forum Ιωαννίνων
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


 
ΦόρουμPortalArticlesΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηRulesΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» one step from the edge - Sinking in Silence (2023)
Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Emptyαπό Crowdance Τετ Νοε 01, 2023 3:40 pm

» Ο Sakis Gouzonis κυκλοφόρησε το 15ο άλμπουμ του
Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Emptyαπό Electronica Κυρ Ιαν 01, 2023 8:45 am

» Sakis Gouzonis - Sweet Freedom
Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Emptyαπό Electronica Παρ Ιουλ 29, 2022 10:15 pm

» One step from the edge - The Deafening Silence (2020)
Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Emptyαπό Crowdance Παρ Ιουλ 10, 2020 9:02 am

» One step from the Edge - Believe (2018)
Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Emptyαπό Crowdance Κυρ Μαρ 29, 2020 7:10 pm

» Sakis Gouzonis - 8ο ηλεκτρονικό μουσικό άλμπουμ
Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Emptyαπό Electronica Τρι Ιουν 23, 2015 5:52 pm

» Crowdance Digital Promo Cd “New World Order”
Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Emptyαπό Crowdance Δευ Νοε 03, 2014 12:48 pm

» ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ ΓΙΑ ΠΙΑΝΟ
Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Emptyαπό music4u Δευ Μαρ 03, 2014 7:17 pm

» Kettavan Song Kanne Kannil Kadhal Vaithu Free Mp3 Rapidshare
Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Emptyαπό  Πεμ Δεκ 19, 2013 3:58 pm

» ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ! Νέο site
Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Emptyαπό music4u Τρι Ιουλ 09, 2013 9:02 pm

Φιλοι του Forum!!!

 

 Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...

Πήγαινε κάτω 
+11
saturno
Kostas Basdanis
spirosgrammenos
Georgiou_Vasilis
stefanos
Stathis Chouliaris
Sokratis
Danny Dangerous
niktis
skarlito
James Basdanis
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Danny Dangerous
Gate Keeper
Gate Keeper



Αριθμός μηνυμάτων : 72
Join date : 21/12/2008

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιουν 18, 2009 1:13 am

και δεν ανοιγω κανεναν πολεμο με κανεναν.

απλα επειδη κανεις δεν με ταίζει, και κανεις δεν με εχει ταϊσει ποτε στο παρελθον και το ελαχιστο που εχω καταφερει στη ζωη μου μεχρι σημερα το εχω καταφερει μονος μου, παιρνω το δικαιωμα να λέω ότι με ανησυχει και να φτυνω ότι μου χαλαει τη γευση. αν καποιοι βρεθουν στην πορεια της χλεμπόνας τοτε ας σκουπιστούν στωικά και ας ερθουν να μου ζητησουν το λογο. θα τους παρω καινουριο παντελονι, αν και εχω περισσευμα σε φουστες. τωρα οσοι εχουν την μυγα, ειναι αλλο θεμα και θα ασχοληθουμε με αυτο τον Αυγουστο που θα ειναι και παχιες οι μυγες....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Danny Dangerous
Gate Keeper
Gate Keeper



Αριθμός μηνυμάτων : 72
Join date : 21/12/2008

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιουν 18, 2009 1:26 am

και κατι τελευταιο..

ελπιζω οι φωστηρες διοργανωτες να εχουν παρει την αδεια της ΑΕΠΙ

αλλιως βλεπω να τρωνε φολα πατοκορφα. καποιο πουλακι εμαθα οτι σφυριξε στην εδω ΑΕΠΙ το τι παιζει και το ποιοι επωφελουνται (καταστηματα κλπ) απ την ολη φαση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kostas Basdanis
Gate Keeper
Gate Keeper
Kostas Basdanis


Αριθμός μηνυμάτων : 67
Join date : 17/12/2008
Ηλικία : 38
Τόπος : Βόλος & Ιωάννινα

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιουν 18, 2009 4:19 am

Σόρρυ ρε Σκαρλίτο, αλλά εσυ δε μοχθείς για να βγει ωραία η μπάντα σου σε οποιοδήποτε λάιβ; Όσο τρέχουν οι διοργανωτές, άλλο τόσο τρέχουν και οι μουσικοί και οι ηχολήπτες. Το θέμα είναι ότι κάποιοι γουστάρουν τη φάση και τρέχουν να παίξουν τσάμπα, ενώ κάποιοι άλλοι κονομάνε στις πλάτες τους. Σου λέει: "μουσικοί είναι, ρομαντικά παιδιά, λίγο έως πολύ ψωνισμένα... και χάρη θα τους κάνουμε που θα παίξουνε στη σκηνάρα μας!" Και τρέχουμε οι μ@λ@κες για πρόβες μες στην εξεταστική...
Βέβαια, κανείς δεν αναγκάζει κανέναν να παίξει με το ζόρι... Είναι το άτιμο το φιλότιμο και η αγάπη για τις αξίες και πάνω απ' όλα για τη μουσική. Αυτό εδώ το φόρουμ δε φτιάχτηκε μόνο για να συζητάμε τι χρώμα είναι η κιθάρα μας και πόση ώρα αντέχουν τα πετάλια μας μέσα στο νερό... Φτιάχτηκε για να ενώσει τους μουσικούς της πόλης ώστε να μπορέσουν, κοντά σε όλα τ' άλλα, να διεκδικήσουν συλλογικά και κάποια βασικά στοιχεία για την επιβίωση της τέχνης τους. Και η τέχνη για να επιβιώσει δε χρειάζεται ούτε μαγαζάτορες ούτε μανατζαραίους. Χρειάζεται ανθρώπους να παίζουν μουσική. Κι όσοι θέλουν να κονομάνε από τη μουσική καλά θα κάνουν να μάθουν να συμπεριφέρονται στους μουσικούς. Στο κάτω-κάτω, μπορούμε να γιορτάσουμε πραγματικά και αφθόρμητα τη μουσική όποτε γουστάρουν... Καλύτερα να παίζει κανείς στη νομαρχία με 15άρη Behringer ενισχυτή, παρά με όλα τα κομφόρ στο Παραλίμνιο, που είναι από τους φορείς που κάνουν τα πάντα για να εμπορευματοποιήσουν και, κατά συνέπεια, να καταστρέψουν ο,τιδήποτε δημιουργικό και όμορφο υπάρχει.
Κι ένα αίνιγμα: ο κόσμος που θα σκάσει π.χ. στο Παραλίμνιο και θα δει την όλη φάση θα πει "οι μουσικοί βγήκαν να γιορτάσουν" ή "το Παραλίμνιο μας παρέχει δωρεάν ζωντανή μουσική, να ξανάρθουμε!";
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/kostasbasdanis
James Basdanis
Moderator
Moderator
James Basdanis


Αριθμός μηνυμάτων : 489
Join date : 16/12/2008
Ηλικία : 36
Τόπος : Ιωαννινα - Βολος

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιουν 18, 2009 8:49 am

Το ποστ του φιλτατου skarlito δεν πηγε στο καδο για λογους κανονισμων...
αλλα για λογους χθεσινών ξυδιών...
Κατα λάθος δηλαδή λόγω κεκτιμένης ταχύτητας...
Ζητώ δημόσια συγγνώμη...

αλλα αν θέλετε είμαι ανοιχτός και για δημόσιο λιθοβολισμό!!!
Στην Κάλαρη ή στη νομαρχια...οπου νομίζετε οτι θα είναι πιο special...
Α!Βασικά όπου μπουν πιο πολοί χορηγοί!!! farao farao farao
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jamesbasdanis.gr
Stathis Chouliaris
electric guitarist & composer - Moderator
electric guitarist & composer - Moderator
Stathis Chouliaris


Αριθμός μηνυμάτων : 316
Join date : 16/12/2008
Τόπος : great deep-sunrise

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιουν 18, 2009 10:05 am

Πρώτα ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ τους ΚΑΝΟΝΕΣ και μετά ΓΡΑΦΟΥΜΕ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ.
Η προσωπική ζωή του καθένα μας (πως ντύνετε, τι κάνει, τι χρώμα ναρκωτικά παίρνει, πια πηδάει, κλπ κλπ)....
.... εδώ μέσα ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑ.
Όποιος έμαθε να λειτουργεί έτσι καλύτερα να πάει να κλείσει θέση στο πάνελ τις λαμπίρη.
Δεν θα γίνει το Φόρουμ μεσημεριανό....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stathischouliaris.gr
Stathis Chouliaris
electric guitarist & composer - Moderator
electric guitarist & composer - Moderator
Stathis Chouliaris


Αριθμός μηνυμάτων : 316
Join date : 16/12/2008
Τόπος : great deep-sunrise

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιουν 18, 2009 12:16 pm

Μια επανόρθωση για να καταλαβαινόμαστε και να είμαστε και αξιόπιστοι σε αυτά που λέμε...
μετά από συνομιλία που είχα η sold out ΔΕΝ παίρνει επιχορήγηση

Όλη η ουσία είναι σε αυτό που γράφει ο Κώστας

ο κόσμος που θα σκάσει π.χ. στο Παραλίμνιο και θα δει την όλη φάση θα πει "οι μουσικοί βγήκαν να γιορτάσουν" ή "το Παραλίμνιο μας παρέχει δωρεάν ζωντανή μουσική, να ξανάρθουμε!";

για τα υπόλοιπα τοποθετήθηκα παραπάνω....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Stathis Chouliaris στις Πεμ Ιουν 18, 2009 12:25 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stathischouliaris.gr
saturno
Young Member
Young Member
saturno


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Join date : 04/05/2009
Ηλικία : 43
Τόπος : IΩΑΝΝΙΝΑ

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιουν 18, 2009 12:25 pm

Aν και εκτιμώ ιδιαίτερα τα κείμενα του Danny, αυτή την φορά πιστεύω οτι παρεκτράπηκε. Επειδή γνωρίζω τα παιδιά που διοργανώνουν την ευρωπαϊκή γιορτή της μουσικής μπορώ να σας εγγυηθώ ότι οι προθέσεις τους είναι απλά ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΕΣ. Τρέχουν να στήσουν αυτό το γεγονός με τρελό άγχος από τον Ιανουάριο και ειλικρινά αν θέλετε να ξέρετε ...ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΦΡΑΓΚΟ από το όλο γεγονός. Με τεράστια προβλήματα στην εύρεση χορηγών(ένα πολύ μεγάλο θέμα που αξίζει μιας ξεχωριστής συζήτησης στο φόρουμ) και με τον δήμο να μην παρέχει βοήθεια εκτός από την ηλεκτροδότηση και τις σκηνές. Τρέχουν σαν παλαβοί και με έσοδα μηδέν! Απλά το γράφω εδώ μέσα για να γίνετε όλοι γνώστες της πραγματικότητας.
Όσο για τις συναυλίες σε μαγαζιά(Παραλίμνιο, Καπλάνειο), κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να πάρει μπύρες από τα συγκεκριμένα. Η είσοδος είναι δωρεάν για όλους τους χώρους.
Είναι κρίμα πάντως να "λιθοβολούμε" ανθρώπους που πραγματικά το κάνουν μόνο και μόνο από μεράκι και ούτε λεφτά θα βγάλουν από μπύρες και σουβλάκια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/giorgossat6
Elias Avdikos
Young Member
Young Member
Elias Avdikos


Αριθμός μηνυμάτων : 54
Join date : 16/12/2008

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιουν 18, 2009 12:45 pm

saturno έγραψε:
Aν και εκτιμώ ιδιαίτερα τα κείμενα του Danny, αυτή την φορά πιστεύω οτι παρεκτράπηκε.

Θα συμφωνήσω κι εγώ. Παρόλο που γενικότερα μου αρέσει ο καυστικός τρόπος που γράφει ο Danny (σε όσα κείμενά του έχω διαβάσει), νομίζω ότι αυτή τη φορά και κυρίως στα 2-3 τελευταία του μηνύματα έγραψε κάπως "εν θερμώ".

Μιλώντας ως μουσικός που θα συμμετάσχει στο φεστιβάλ, και μη έχοντας συμμετάσχει στις συγκεντρώσεις που έχουν γίνει κατά καιρούς από τους μουσικούς της πόλης μας (ομολογώ ντρέπομαι για αυτό...), δεν είχα πάρει χαμπάρι προτού το διαβάσω εδώ, ότι υπάρχει δυσαρέσκεια από κάποιους για το συγκεκριμένο event.

Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω εάν και σε ποιο βαθμό στέκουν αυτά που καταλογίζει ο Danny στους διοργανωτές, αλλά μιλώντας καθαρά σε προσωπικό επίπεδο, θέλω να πω ότι οι αντιμετώπιση που είχαμε (και που θέλω να πιστεύω ότι θα εχουμε και κατά τη διάρκεια του live) ήταν άκρως επαγγελματική και σε καμία περίπτωση δεν μου πέρασε από το μυαλό ότι πρόκειται για αρπαχτή για να τα "κονομήσουν".

Η ιστορία θα δείξει ποιος έχει δίκιο τελικά Wink

Και για να χαλαρώσω λίγο το κλίμα, σας προσκαλώ όλους να έρθετε με σουβλάκια & μπύρες από προμηθευτές της αρεσκείας σας, να έρθετε να μας εμψυχώσετε και να ακούσετε το δικό μας υλικό που θα το παρουσιάσουμε με τους Angels in the air στο παραλίμνιο το Σάββατο 20/06 Wink

Ηλίας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/eliasavdikos
Sokratis
Member
Member
Sokratis


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Join date : 31/12/2008
Ηλικία : 52
Τόπος : Ιωαννινα

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιουν 18, 2009 1:38 pm

Μαλιστα......
Κυρ Danny εσυ τι λες για ολα αυτα?Εχουν δικιο τα παιδια?Γιατι εσυ αλλιως μας τα λες.
Ποιος λεει την αληθεια τελικα,θα μαθουμε?
Την αληθεια ρεεεε.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
skarlito
Member
Member
skarlito


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Join date : 21/12/2008

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιουν 18, 2009 1:39 pm

τι ξύδια έπινες χθες ρε;Εσύ δεν διαβάζεις; Cool Cool Razz Razz Εγω μια φορά δεν το ξαναγράφω,ηταν μεγάλο.Μέσες ακρες λεω δυο μετρα δυο σταθμα όσο αφορα τους κανόνες μια και που το κείμενο του danny ηταν ακρως προσβλητικό και καλα έκανε ο στέφανος και του τα έχωσε ως θιγμενος.Και απο ότι είδα edit έχει μονο το ένα και όχι του danny που θα έπρεπε επισης.
Κάνω κάποια κριτική επι του πρακτικού της διοργανωσης όπως γιατι να κλείσει η σκηνη στο θεατράκι στις 11 απο τη στιγμη που αλλά λαιβ εκει πανε πολύ πιο αργα κ.α.Επισης έλεγα οτι για την σειρα των ονοματων που ποιος κτλ. ο καθένας μπορεί να εχει την γνωμη του και γενικά η κριτικη επι της διοργάνωσης κακη δεν είναι ισα ισα καλη είναι αρκει να γίνεται σε λογικά πλαίσια.

Αν και μένα θεωρητικά δεν με πιάνει η όλη κουβέντα ως μπάντα που παίζει για το παραλίμνιο η την αγορά μιας και που την σκηνη στο θεατράκι την θεωρώ μια χαρά και μακριά απο μαγαζάτορες και επιχειρηματίες,ο περιπτεράς καλά θα περάσει σίγουρα....αλλά και στο παραλίμνιο να ταν πάλι θα παίζαμε.Σίγουρα θα μας κακοφαινόταν αλλά δεν είναι τοσο τραγικό ωστε να μην πάμε.τζάμπα είναι όπως είπε και ο saturno.Και αυτό που λέτε για διαφήμιση του χώρου,ναι μεν είναι αυτο που θέλουν ως χορηγοί,αλλα επι της ουσίας είναι λιγο οτι να ναι(περα απο το προμο στην tv και το ραδιοφωνο).Ποιος δεν ξέρει το παραλιμνιο και ποιος που θα πάει να δει τα σχήματα θα πει α ωραία ειναι εδώ ας ξανάρθουμε;απλά κανεις.είναι ιδεολογικό το θέμα και όχι πρακτικό.Όπως είπα ας σκάσουμε απο 5 ευρώ ο καθένας να πάρουμε μερικά καφάσια μπύρες και να τις μοιράζουμε στο κοσμο τζαμπέ σαν συμβολική κίνηση.

Να συμπληρώσω και γω οτι τα παιδιά μου φάνηκαν πολύ οκ στην sold out team και σίγουρα οχι "υποχθονιοι μιζαδοροι".Αν καποιος έχει κατι πιο συγκεκριμένο ας το πει.Σιγουρα η διοργάνωση έχει πολλά σημεία που σηκωνουν κριτική αλλά λίγο το αγχος τους λίγο η απειρία τα έχουν αυτά.Παντως και κανα φράγκο να βγάλουνε εγω κακο δεν το βρίσκω.Εχουνε ρίξει τρέξιμο,πολύ περισσοτερο απο μενα και τους υπολοιπους "συντελεστες".Το ότι ίσως δεν συμφωνούμε με επιλογες τους δεν σημαίνει κακές προθέσεις απο αυτούς πάντως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
James Basdanis
Moderator
Moderator
James Basdanis


Αριθμός μηνυμάτων : 489
Join date : 16/12/2008
Ηλικία : 36
Τόπος : Ιωαννινα - Βολος

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιουν 18, 2009 2:37 pm

skarlito έγραψε:
τι ξύδια έπινες χθες ρε;Εσύ δεν διαβάζεις;
Ξυδια...ταξύδια!!!...Οχι ρε τι διαβασμα...τα παιξα...ΡΕΚΛΑ τωρα για κανα 2ημερο!!!

skarlito έγραψε:
όσο αφορα τους κανόνες μια και που το κείμενο του danny ηταν ακρως προσβλητικό και καλα έκανε ο στέφανος και του τα έχωσε ως θιγμενος.
Κοιτα...οι κανονες λένε για προσωπικες επιθέσεις...
Η sold out δεν ειναι προσωπο.Ειναι εταιρία...που ειναι υπεθυνη για τη διοργανωση...o danny μιλησε για την εταιρια και οχι προσωπικα για τους ανθρωπους...
Θα μου πεις την απαρτίζουν ανθρωποι...ΟΚ...
ομως δεν εκρινε ούτε την σταση ζωής τους ούτε έδιξε με το δάχτυλο...αυτος-αυτος και αυτος!!!

Σε ανάλογη περίπτωση έχει γίνει edit στον danny...για να μην ειπωθεί οτι τα χουμε πλακάκια!!!

skarlito έγραψε:
Όπως είπα ας σκάσουμε απο 5 ευρώ ο καθένας να πάρουμε μερικά καφάσια μπύρες και να τις μοιράζουμε στο κοσμο τζαμπέ σαν συμβολική κίνηση.
Τα τζιμανια θα τις έχουν πρίν απο εμας μαζί τους!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jamesbasdanis.gr
spirosgrammenos
Moderator
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 16
Join date : 16/12/2008
Ηλικία : 44

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουν 19, 2009 12:31 am

Λοιπόν για να λεμέ τα σύκα σύκα ….αυτό είναι προσωπική επίθεση σε σημείο που θα έπρεπε να πάει δικαστικός για συκο-φαντική δυσφήμιση!!!


“αρπαχτή από μερικούς επιτηδειους που ειναι παντελώς βολεψάκηδες και λυμαίνονται τόσο την ιδέα όσο και την τοπική σκηνή

οι τυποι της εταιρείας που αναλαμβάνει για
javascript:emoticonp('affraid')

κανεις τους δεν εχει ουτε τη στοιχειωδη παιδειαjavascript:emoticonp('affraid')

σορρυ μαγκες μου, αλλα αυτα ειναι παπαριες!javascript:emoticonp('affraid')

κατι ηλιθια γκομενακιαjavascript:emoticonp('affraid')

ενω οι ιδιοι τα κονομαγαν. στις πλατες των ηλιθιων κοριτσιων (και αγοριων)



και ετσι δωσανε το καραγκιοζλικι να το παίξουνε οι σκιες των ξεπουλημένων (ελληνηστι, το sold out team)javascript:emoticonp('affraid')

εγω ειμαι πεπεισμενος οτι οι ξεπουλημένοι τα χουν "πάρει" απ τους καταστηματαρχες και εκτος του οτι τα χουν παρει κι απ το υπουργειο, τα διπλοαρπάζουνjavascript:emoticonp('affraid')

εμ τετοιοι μασκαραδες που ειναι καλύτερα να αναψουμε και τζαμαλες να τους δικαιολογουμε”javascript:emoticonp('affraid')


μην βγάλουμε και άγιο τώρα τον Danny!!!javascript:emoticonp('Exclamation')

E?e?Ε?

Εδώ μιλάμε για κακία!!!

ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ ΡΕ DANNY?ΠΗΓΕΣ DEMO ΚΑΙ ΣΕ ΑΠΟΡΡΙΨΑΝΕ?javascript:emoticonp('Twisted Evil')
Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.spirosgrammenos.gr
spirosgrammenos
Moderator
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 16
Join date : 16/12/2008
Ηλικία : 44

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουν 19, 2009 12:35 am

James Basdanis ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΠΛΑΚΩΣΩ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΠΑΝΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ!
ΘΑ ΕΧΩ ΠΛΑΚΩΣΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΣΑΣ ΣΑΝ ΓΑΡΙΦΑΛΑ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.spirosgrammenos.gr
James Basdanis
Moderator
Moderator
James Basdanis


Αριθμός μηνυμάτων : 489
Join date : 16/12/2008
Ηλικία : 36
Τόπος : Ιωαννινα - Βολος

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουν 19, 2009 2:49 am

Γαρυφαλλα...
Ρε...μ@μωτο!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jamesbasdanis.gr
stefanos
New Member
New Member



Αριθμός μηνυμάτων : 3
Join date : 17/06/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : thessaloniki

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουν 19, 2009 2:51 am

cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kammenos62
Young Member
Young Member
kammenos62


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Join date : 02/02/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : IΩANNINA

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουν 19, 2009 4:10 am

spirosgrammenos έγραψε:
James Basdanis ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΠΛΑΚΩΣΩ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΠΑΝΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ!
ΘΑ ΕΧΩ ΠΛΑΚΩΣΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΣΑΣ ΣΑΝ ΓΑΡΙΦΑΛΑ!!!

αστο σπυρο δεν με εχεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Danny Dangerous
Gate Keeper
Gate Keeper



Αριθμός μηνυμάτων : 72
Join date : 21/12/2008

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουν 19, 2009 4:33 am

χμμ...

μαλλον τελικά δεν εγινα αντιληπτός όσο επιθυμουσα...

γι αυτο θα τα πω ξανα και θα προσπαθησω να ξεκαθαρισω καποια πραγματα...

πρωτ' απ όλα, να τονισω οτι δεν εχω κανενα προσωπικο προβλημα με κανεναν και όσα έχω πει αφορουν αποριες μου γυρω απο ενα θεσμο. μαλιστα με την κουβεντα και την καλοπροαιρετη κριτικη μου, ήδη δοθηκαν καποιες διευκρινισεις.

στη συνεχεια να πω κατι για την εταιρια που οργανωνει την εκδηλωση. ΔΕΝ αμφεβαλα ποτε οτι τα παιδια μοχθουν γι αυτο που κάνουν και ΔΕΝ ειπα ποτε, οτι ειναι εύκολη υπόθεση η διοργανωση μιας τετοιας εμβελειας εκδηλωσης. Τουναντιον μάλιστα, ειδικά όταν εχω ιδία πειρα γυρω απ το θέμα, και πέραν τουτου γνωρίζω προσωπικά τον εναν εκ των υπευθυνων της εταιρειας. Σαν εταιρεία διοργάνωσης εκδηλωσεων, πιστευω οτι κάνει και προσπαθει να κάνει το καλύτερο ανθρωπίνως δυνατό για κάθε πρότζεκτ που αναλαμβάνει, και το έχει αποδείξει περίτρανα με τόσα events & lives τουλαχιστον τον περασμενο χειμωνα σε αρκετα μαγαζια της πόλης μας.

από εκει και πέρα οι απορίες μου - θέσεις μου, ή όπως αλλιως θέλετε πειτε το, δεν περιστρεφονται γυρω απ την εταιρεια και την προσπαθεια της να στησει ακομα μια πετυχημενη εκδηλωση και απορω πως μερικοι το ειδαν ετσι. με τα προηγουμενα γραπτα μου στυλιτευσα το γεγονος οτι Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ξεπουληθηκε. για μενα αυτο ειναι το θεμα και αυτο τονισα στα προηγουμενα. Δεν με ενδιαφερει αν την εκδηλωση τη στηνει μια εταρεια ή μια οποιαδηποτε εταιρεια. με ενδιαφερει το γεγονος οτι η ιδεα της γιορτης της μουσικης, εφτασε να γινει εμποριο στα χερια καποιων επιτηδειων με την συμφωνη αδεια καποιων ιθυνοντων, οποιοι και εν ειναι αυτοι.

Η γιορτη της μουσικης, ξεκινησε ως ιδεα απ τον υπουργο πολιτισμου της Γαλλιας πριν 30 περιπου χρονια, τον Ζακ Λανγκ και υιοθετηθηκε σχεδον ταυτοχρονα απ την ελληνιδα, τοτε, υπουργο πολιτισμου Μελινα Μερκουρη. η ιδεα ήταν να επικοινωνηθει η αξια της μουσικης στο ευρυ κοινο, που δεν εχει τη δυνατοτητα να παρακολουθησει μια ποιοτικη μουσικη παρασταση. γι αυτο το λογο και οι μουσικοι "βγαινουν" στο δρόμο και φερνουν τη μουσικη τους κοντα στον κοσμο. το υπουργειο πολιτισμου απ οταν καθιερωθηκε ο θεσμος, δεσμευει κονδυλια για τον σκοπο αυτο. Η γιορτη της μουσικης, λοιπον ειναι ενας θεσμος πια, που αναμφισβητητα, ΔΕΝ πρεπει να γινει εμπορευμα. η μουσικη γιορταζει και "κερνάει" τον κοσμο. αυτο ειναι το νοημα.

γι αυτο και δεν μπορω να δεχτω ότι βρέθηκε κάποιος ή κάποιοι που να "πουλάνε" την μουσική "ξεπουλώντας" την ιδέα της γιορτής της. η μουσικη πουλιέται καθημερινα και με καθε μεσο ή τρόπο. τη μέρα της γιορτής της χαρίζεται. πόσο πιο απλά να το πώ.

εκει λοιπόν είναι το πρόβλημα μου. πως ειναι δυνατον να υπάρχει ενα κράτος, το οποίο πουλάει μια ιδέα, γιατι από εκει ξεκινάει ο προβληματισμος μου και οχι από μια εταιρεια που αν μη τι αλλο, κάνει τη δουλειά της. από εκει και πέρα αφου μια εταιρεια αναλαμβάνει να φέρει σε πέρας μια οποιαδήποτε εκδ'ηλωση δεν μπορω να δεχτω ότι το κάνει αφιλοκερδώς. ακόμα και όταν μαθαίνω εκ των υστέρων, οτι δεν υπάρχουν πλεον κονδυλια και ότι ήδη η ιδεα της γιορτης της μουσικης εχει ξεπουληθει σε αθηναικη εταιρια (ΜΕΣΟ) η οποια με τη σειρά της δινει francising την μπιζνα δεξια και αριστερα. ας εβγαινε καποιος υπευθυνος να μας τα πει αυτα κι οχι να διοριζονται αυτοκλητοι δικηγοροι που προσπαθουν να υπερασπιστουν φιλους τους. ποιος στις μερες μας δουλευει αφιλοκερδως? και γιατι να το κάνει? για την μουσική που υπηρετεί? ή για όποια άλλη ιδέα υπηρετεί? ένα νομικο προσωπο οπως μια εταιρεια, προβαίνει σε αγαθοεργίες μόνο για φορολογικούς απαλλαχτηκούς λόγους.

από εκει και πέρα, κοιτάει, οπως και η κάθε εταιρεία, να τα κονομησει. αυτο δεν ειναι μεμπτο, ειναι οπωςδηποτε θεμιτο. και φυσικά μπορω να το δεχτώ. ΟΧΙ όμως οταν χρησιμοποιει την "στεγη" μιας ιδέας που έχει ήδη δημιουργήσει κύρος (η ιδεα), γύρω απ τον θεσμό αυτον. η καπηλευση της ιδεας της γιορτης της μουσικης για ιδία οφέλη ειναι οπωσδηποτε προβλημα και αυτο ειναι που σχολιασα.

θελετε κυριοι να κανετε μουσικες εκδηλωσεις και να βαλετε χορηγους και να βγαλετε χρήματα? καντε το και μαγκια σας! μπορειτε να φερετε μεγαλα ονοματα και να γεμισετε σταδια, θεατρα και εμπορικα κεντρα? μπραβο σας! ΔΕΝ μπορω ομως να δεχτώ οτι το κάνετε στο όνομα μιας πανευρωπαίκης πια ιδέας, που ανεξαρτητα με το τι λετε εσεις, τουλαχιστον στη χωρα μας επιδοτειται. ΔΕΝ μπορω να δεχτω ότι βγαζετε χρηματα και συναλασεστε με χρηματα κάτω από την σκέπη της ιδεας αυτης. και οπωςδηποτε, τόσο προσωπικά, όσο και σαν μέλος του μουσικου φορουμ ιωαννινων, δεν μπορω να δεχτω ότι όλοι βγάζουν λεφτα απ αυτο, απ τους μαγαζατορες που χορηγουν την εκδηλωση, μεχρι τους ηχοληπτες και όσους δουλευουν για την "γιορτη" αυτη ΕΚΤΟΣ απ τους ιδιους τους μουσικους!!!

Λυπάμαι αν κάποιοι πικραίνεστε, αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις θα με βρισκετε πάντα απέναντι σας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stathis Chouliaris
electric guitarist & composer - Moderator
electric guitarist & composer - Moderator
Stathis Chouliaris


Αριθμός μηνυμάτων : 316
Join date : 16/12/2008
Τόπος : great deep-sunrise

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουν 19, 2009 10:39 am

Τελικά αυτό που κατάλαβα (όχι ότι δεν το ήξερα) πληρώνονται ΟΛΟΙ εκτός από τους ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ...
Και αναρωτιέμαι ποιος ο λόγος ύπαρξης αυτής της «γιορτής»....
αφού όλοι κουράζονται (ψυχικά και σωματικά) όπως αναφέρθηκε παραπάνω δεν βγάζουν χρήματα κλπ κλπ.....γιατί να αγχωνόμαστε.....
Τι θα κερδίσει η μουσική, ο πολιτισμός της πόλης κάνοντας «γιορτές»
σε ΙΔΙΩΤΙΚΟΥΣ χώρους με μοναδικούς ωφελημένους τους ιδιοκτήτες των μαγαζιών και πια η διαφορά από τα πολλά live που διοργανώνονται ήδη στη πόλη??
Το ξέρω το έχω βιώσει και εγώ και βάζω και τον εαυτό μου μέσα… οι μουσικοί θέλουμε δεν θέλουμε το έχουμε το ψώνιο μας.....άλλος πολύ άλλος λιγότερο… και γουστάρουμε να παίζουμε να δείχνουμε την δουλειά μας....
νομίζω....και σε αυτό ήθελα να καταλήξω ότι δεν πρέπει να γίνει αυτό «αντικείμενο εκμετάλλευσης» από κανένα και για το διευκρινίσω δεν εννοώ μόνο τα χρήματα αλλά και τον μουσικό εξοπλισμό και τα φώτα και το stage και και και....
και τελειώνω.... από την εμπειρία μου τόσα χρόνια σε αυτό το χώρο.....
κανένας δεν κάνει κάτι χωρίς ανταλλάγματα είτε υλικά είναι αυτά είτε ηθικά....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stathischouliaris.gr
saturno
Young Member
Young Member
saturno


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Join date : 04/05/2009
Ηλικία : 43
Τόπος : IΩΑΝΝΙΝΑ

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουν 19, 2009 12:47 pm

ας εβγαινε καποιος υπευθυνος να μας τα πει αυτα κι οχι να διοριζονται αυτοκλητοι δικηγοροι που προσπαθουν να υπερασπιστουν φιλους τους. ποιος στις μερες μας δουλευει αφιλοκερδως?(Danny Dangerous)

Δεν προσπάθησα να υπερασπιστώ κανέναν φίλε Βασίλη. Δεν θέλω να παραμυθιάζουν τον κόσμο. Αυτό που έγραψα είτε το πιστεύεις είτε όχι είναι η πραγματικότητα. Έτσι έχουν τα πράγματα. Αν η Sold Out τα έπαιρνε εις βάρος των συγκροτημάτων, πίστεψέ με, θα ήμουν ο πρώτος που θα υποστήριζε τις απόψεις σου επί του συγκεκριμένου θέματος.
Δεν μπορώ να γνωρίζω γιατί είπες τις συγκεκριμένες χοντράδες(σε παραπέμπω στο μήνυμα-συλλογή του Σπύρου Γραμμένου) και είμαι σίγουρος ότι μπορείς να γράφεις με σωστή επιχειρηματολογία αποφεύγοντας να ρίχνεις σχόλια που αγγίζουν την καφρίλα.
Όταν όμως θέλεις να εκφράσεις τις απόψεις σου καλό είναι να το ψάχνεις λίγο καλύτερα και απ' όλες τις πλευρές.

Υ.Γ. 1.Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου "οι ηχολήπτες πάντα πληρώνονται"
2. Πολύ σωστό αυτό που έγραψε κάποιος(δεν θυμάμαι ποιος) "Στην αφίσα φαίνονται οι χορηγοί και όχι τα γκρουπ".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/giorgossat6
Danny Dangerous
Gate Keeper
Gate Keeper



Αριθμός μηνυμάτων : 72
Join date : 21/12/2008

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουν 19, 2009 7:55 pm

να το πω για 4η φορα μηπως και το καταλαβει κανεις? επειδη το φορουμ ειναι μουσικο θα το πω τραγουδιστα...

ηταν που λετε καποτε της μουσικης η μερα
ευρωπαϊκή τη λεγανε και σαν υδρογειο σφαιρα
στον κοσμο, μας ταξιδευε κι ακομα παραπερα
μα καποιοι την ξεπουλησαν και ζητησαν αερα

το κρατος λενε, πουλησε, πολιτισμο για μουρη
κι αυτοι που τον αγορασαν τον βλεπουν σαν αγγουρι
κι αφου δεν παιζει φραγκο η φιεστα για να γινει
ευρεθησαν οι φιλοι μας να βραζουν σε καμινι

(ρεφρεν)
κι αυτο δε μας αρεσει, κι αυτο δε μας αρεσει
που η γιορτη της μουσικης, βγηκε σε ολους φέσι (δις)


κι αντε να βρουνε τον παρα, κι αντε να προμοταρουν
και αντε να μας πεισουνε πως φραγκο δεν θα παρουν
κι ενα κουβαρι γινανε, σαν Αριάδνης μίτος
μα πιο πολυ τους μπερδεψε ο μαστορας Χαρίτος

να σου που ομως ολ αυτα, παρειχαν εμπειρια
και δεν το πολυσκεφτηκαν εκει στην εταιρεια
πηρανε σβαρνα σινεμα, γυραδικα, κουρεία
δεκα πουλακια επιασαν κι ας εφυγαν τα τρια

(ρεφρεν)
κι αυτο δε μας αρεσει, κι αυτο δε μας αρεσει
που η γιορτη της μουσικης, βγηκε σε ολους φέσι (δις)


κι ετσι την υστατη στιγμη ανοιξανε οι κρυπτες
να παρουν ολοι τους λεφτα ακομα κι οι ηχοληπτες
και βρηκανε και μουσικους με διψα και με λυσσα
μα ομως δεν τους μοστραραν καθολου στην αφισα

ολοι κερδιζουν σημερα στης μουσικης τη φιεστα
και σαν δεν εφτανε αυτο ζητανε και τα ρεστα
τα μαγαζια, οι χορηγοι, ο ταδε και ο δεινα
κι οι μουσικοι που παιζουνε, να τρεμουν απ την πεινα

(ρεφρεν)
κι αυτο δε μας αρεσει, κι αυτο δε μας αρεσει
που η γιορτη της μουσικης, βγηκε σε ολους φέσι
καθολου δεν αρεσει, καθολου δεν αρεσει
που αλλαξατε στον μαμωνα και στην ιδεα θεση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sokratis
Member
Member
Sokratis


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Join date : 31/12/2008
Ηλικία : 52
Τόπος : Ιωαννινα

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουν 19, 2009 8:08 pm

DAnny,εχεις ταλεντο.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
saturno
Young Member
Young Member
saturno


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Join date : 04/05/2009
Ηλικία : 43
Τόπος : IΩΑΝΝΙΝΑ

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Ιουν 20, 2009 3:03 pm

Αγαπητέ Βασίλη…δεν είμαστε ηλίθιοι, έχουμε την στοιχειώδη νοημοσύνη να κατανοούμε αυτά που γράφεις…
Ανακεφαλαιώνοντας :
1.ΣΥΜΦΩΝΩ με το ότι στην αφίσα δεν φαίνονται πουθενά τα ονόματα των καλλιτεχνών.
2.ΣΥΜΦΩΝΩ στο ότι οι ηχολήπτες πάντα πληρώνονται ενώ τα γκρουπ όχι.
3.ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ στο πως αντιλαμβάνεσαι την «γιορτή της μουσικής» σαν ιδέα.
4.ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ με τους χαρακτηρισμούς σου και με το-αντικειμενικά- επιθετικό σου ύφος. Είμαι της άποψης ότι αν ήσουν προσεκτικότερος στις εκφράσεις σου, θα έπειθες πολύ κόσμο. Πας να πεις κάτι σωστό και μετά το κάνεις μπουρδέλο. Έτσι όποιο δίκιο και να έχεις αυτομάτως το χάνεις και όσοι διάβασαν το κείμενο σου στο φόρουμ, είμαι σίγουρος 100%, συγκράτησαν τα καφριλίκια και όχι τις απόψεις σου για το συγκεκριμένο ζήτημα.
Με εκτίμηση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/giorgossat6
Sokratis
Member
Member
Sokratis


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Join date : 31/12/2008
Ηλικία : 52
Τόπος : Ιωαννινα

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιουν 21, 2009 7:04 pm

ε,μην εισαι κι 100% σιγουρος...... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spirosgrammenos
Moderator
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 16
Join date : 16/12/2008
Ηλικία : 44

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουν 22, 2009 10:27 am

Λοιπόν για να γραφτεί εδώ μέσα και κάτι ευχάριστο χωρίς υπονοούμενα και άλλα!

Χτες στο θεατράκι όσο κατάφερα να κάτσω απόλαυσα τις μπάντες που παίξανε!
Από τους RUSTY NAIL που πραγματικά ήταν υπέροχοι αλλά και την μπάντα που ανέβηκε ακριβώς μετά και νομίζω πως ήταν οι STREET 79!
Αυτοί λοιπόν οι STREET 79 ήταν κάποια πολύ πιτσιρίκια που μάλλον επειδή ακόμη δεν γίνανε ΟΙ ΓΑΜΑΤΟΙ μουσικοί(!), βγάλανε όλοι την παιδικότητα τους στη σκηνή!!!SUPER

Λοιπόν άντε και του χρόνου βρε ΠΑΙΔΙΑ(αναφέρομαι σε όλους! πικραμένους Crying or Very sad , πληγωμένους Mad , χαρούμενους Laughing και λοιπά και λοιπά και λοιπά!!!)


Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.spirosgrammenos.gr
James Basdanis
Moderator
Moderator
James Basdanis


Αριθμός μηνυμάτων : 489
Join date : 16/12/2008
Ηλικία : 36
Τόπος : Ιωαννινα - Βολος

Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...   Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα... - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουν 22, 2009 10:43 am

Εμενα μου έκαναν εντύπωση τα παιδιά που μπήκαν στη "τσ@ντα"...πριν απο εμάς...
οι "Crazy Cow"...οι παιδες ειναι 17-19-24...3 άτομα...πραγματικά το Punk-Rock το έχουνε τρελά...

Μου άρεσαν τα κρόταλα ή κάπως ετσι, μια ομάδα μόνο με κρουστά, στην Καλαρη...

Και το μουσικό σχολείο (αν και το ποζεριλίκι πήγαινε σε άλλο τόπο...για μουσικό σχολείο ήταν υπερβολικοί...τες πα...Παιδιά ειναι!!!)

Και βέβαια...Τα έσπασε Ο Βαγγέλης Αγγέλης στις 20 στη Κάλαρη...ναι ναι ...δεν ειναι πλάκα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jamesbasdanis.gr
 
Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης στα Ιωαννινα...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Ευρωπαϊκή Γιορτή της Μουσικής στα Ιωάννινα....
» Ευρωπαϊκή Γιορτή Μουσικής - Ιωάννινα 2010...???
» Για την Συμμετοχη του Φορουμ στην Ευρωπαϊκη Γιορτη Μουσικης...
» Διακόπηκε η Γιορτη της μουσικής για διατάραξη κοινής ησυχίας...
» Οι James στα Ιωάννινα!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μουσικό Forum Ιωαννίνων :: Γενικα στο Forum :: -Συζητήσεις... :: -Περι Ανέμων-
Μετάβαση σε: