Μουσικό Forum Ιωαννίνων
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


 
ΦόρουμPortalArticlesΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηRulesΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» one step from the edge - Sinking in Silence (2023)
Μικροφωνο Emptyαπό Crowdance Τετ Νοε 01, 2023 3:40 pm

» Ο Sakis Gouzonis κυκλοφόρησε το 15ο άλμπουμ του
Μικροφωνο Emptyαπό Electronica Κυρ Ιαν 01, 2023 8:45 am

» Sakis Gouzonis - Sweet Freedom
Μικροφωνο Emptyαπό Electronica Παρ Ιουλ 29, 2022 10:15 pm

» One step from the edge - The Deafening Silence (2020)
Μικροφωνο Emptyαπό Crowdance Παρ Ιουλ 10, 2020 9:02 am

» One step from the Edge - Believe (2018)
Μικροφωνο Emptyαπό Crowdance Κυρ Μαρ 29, 2020 7:10 pm

» Sakis Gouzonis - 8ο ηλεκτρονικό μουσικό άλμπουμ
Μικροφωνο Emptyαπό Electronica Τρι Ιουν 23, 2015 5:52 pm

» Crowdance Digital Promo Cd “New World Order”
Μικροφωνο Emptyαπό Crowdance Δευ Νοε 03, 2014 12:48 pm

» ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ ΓΙΑ ΠΙΑΝΟ
Μικροφωνο Emptyαπό music4u Δευ Μαρ 03, 2014 7:17 pm

» Kettavan Song Kanne Kannil Kadhal Vaithu Free Mp3 Rapidshare
Μικροφωνο Emptyαπό  Πεμ Δεκ 19, 2013 3:58 pm

» ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ! Νέο site
Μικροφωνο Emptyαπό music4u Τρι Ιουλ 09, 2013 9:02 pm

Φιλοι του Forum!!!

 

 Μικροφωνο

Πήγαινε κάτω 
+4
Zozzy
Kostas Basdanis
Stathis Chouliaris
alexluleme
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
alexluleme
New Member
New Member
alexluleme


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Join date : 16/12/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΔευ Ιαν 18, 2010 1:16 am

Eπειδή θέλω να αγοράσω ένα μικρόφωνο μπορεί να μου πει κάποιος τι κοιτάμε πρώτα κατά την αγορά του? Dηλαδή ποια πρωτεύοντα χαρακτηριστικά κοιτάω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stathis Chouliaris
electric guitarist & composer - Moderator
electric guitarist & composer - Moderator
Stathis Chouliaris


Αριθμός μηνυμάτων : 316
Join date : 16/12/2008
Τόπος : great deep-sunrise

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΔευ Ιαν 18, 2010 10:08 am

τι μικροφωνο ψαχνεις για φωνη ή για οργανο? για live για studio ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stathischouliaris.gr
Kostas Basdanis
Gate Keeper
Gate Keeper
Kostas Basdanis


Αριθμός μηνυμάτων : 67
Join date : 17/12/2008
Ηλικία : 38
Τόπος : Βόλος & Ιωάννινα

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΔευ Ιαν 18, 2010 12:58 pm

Επειδή είσαι ηλεκτρικός κιθαρίστας, σου προτείνω να πάρεις για αρχή ένα καλό δυναμικό (π.χ. shure SM57). Μ' αυτό ηχογραφούν ενισχυτές κατά 90% στα επαγγελματικά στούδια. Και είναι αρκετά καλό και για ροκ φωνητικά. Επίσης είναι αρκετά φθηνό (99 ευρά τιμή Thomann). Διευκρίνησε όμως τι ακριβώς θες να κάνεις για να σε βοηθήσουμε περισσότερο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/kostasbasdanis
alexluleme
New Member
New Member
alexluleme


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Join date : 16/12/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΔευ Ιαν 18, 2010 5:30 pm

Kostas Basdanis έγραψε:
Επειδή είσαι ηλεκτρικός κιθαρίστας, σου προτείνω να πάρεις για αρχή ένα καλό δυναμικό (π.χ. shure SM57). Μ' αυτό ηχογραφούν ενισχυτές κατά 90% στα επαγγελματικά στούδια. Και είναι αρκετά καλό και για ροκ φωνητικά. Επίσης είναι αρκετά φθηνό (99 ευρά τιμή Thomann). Διευκρίνησε όμως τι ακριβώς θες να κάνεις για να σε βοηθήσουμε περισσότερο.

θέλω να το έχω καταρχάς για φωνητικά σε live και δεύτερον όπως είπες για τον ενισχυτή μου, λόγω του ότι δεν έχει line out.

Περισσότερο θα ήθελα να ξέρω τι χαρακτηριστικά θα πρέπει να έχει ένα καλο μικρόφωνο? study study study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stathis Chouliaris
electric guitarist & composer - Moderator
electric guitarist & composer - Moderator
Stathis Chouliaris


Αριθμός μηνυμάτων : 316
Join date : 16/12/2008
Τόπος : great deep-sunrise

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΔευ Ιαν 18, 2010 6:07 pm

καθε μικροφωνο εχει διαφορετικα χαρακτηριστικα....
δεν μας βοηθας ετσι... Rolling Eyes
αν θελεις κατι και για τα 2 το shure SM57 ειναι μια καλη λυση ...
αν θες κατι πιο εξειδικευμένο πρεπει να μας πεις ακριβως για την χρηση που το θες...και τα χρηματα που διαθετεις ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stathischouliaris.gr
Zozzy
Member
Member
Zozzy


Αριθμός μηνυμάτων : 79
Join date : 17/12/2008
Ηλικία : 46
Τόπος : Γιάννενα

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΤρι Ιαν 19, 2010 12:43 pm

alexluleme έγραψε:
Περισσότερο θα ήθελα να ξέρω τι χαρακτηριστικά θα πρέπει να έχει ένα καλο μικρόφωνο? study study study

Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει ένα κριτήριο για "καλό μικρόφωνο". Πχ αν θες ένα μικρόφωνο για lead φωνητικά σε live είναι καλό να πάρεις ένα δυναμικό, καρδιοειδές γύρω στα 600Ω, αν πάλι το θες για studio θες περισσότερα Ω. Αν το θες για ενισχυτή κιθάρας θες λιγότερα Ω και με μικρότερη ευαισθησία αλλά με μεγαλύτερη απόκριση συχνότητας και πιο γραμμική απόδοση.

Όπως κατάλαβες πρέπει πρώτα να αποφασίσεις τι το θες και μετά να ψάξεις για συγκεκριμένα χαρακτηριστικά.

Υ.Γ. Συνήθως τα μικρόφωνα που είναι για δεύτερα φωνητικά κάνουν και για ενισχυτή κιθάρας (Shure SM75,AKG D77 είναι τα πιο γνωστά)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.business-solution.com.gr/
Georgiou_Vasilis
Moderator
Moderator
Georgiou_Vasilis


Αριθμός μηνυμάτων : 147
Join date : 17/12/2008
Ηλικία : 36
Τόπος : Ιωάννινα

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΤρι Ιαν 19, 2010 3:22 pm

Zozzy έγραψε:
Αν το θες για ενισχυτή κιθάρας θες λιγότερα Ω και με μικρότερη ευαισθησία αλλά με μεγαλύτερη απόκριση συχνότητας και πιο γραμμική απόδοση.

Εγώ πιστεύω πως οι κιθάρες πρέπει να γράφονται με μικρόφωνο που πιάνει μέχρι 12KHz. Very Happy Very Happy Very Happy

Anyway, το απόλυτο μικρόφωνο για όλες τις δουλειές δεν υπάρχει. Υπάρχουν όμως μικρόφωνα που κάνουν καλά μία δουλειά, μέτρια κάποια άλλη και κακώς κάποια άλλη (πχ το SM57 είναι καλό για κιθάρα, μέτριο για φωνητικά και κακό για room mic, ενώ το ΝΤ1Α είναι καλό για όλα τα παραπάνω αλλά κακό για live).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/roland_eg
Sokratis
Member
Member
Sokratis


Αριθμός μηνυμάτων : 91
Join date : 31/12/2008
Ηλικία : 52
Τόπος : Ιωαννινα

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΤετ Ιαν 20, 2010 12:35 am

Ριξε και μια ματια στα EV. Εγω βρηκα σε πολυ καλες τιμες,καλυτερα μικροφωνα απ`οτι κατι Shure......αλλα γουστα ειναι αυτα.Σε καθε περιπτωση ψαξτο και μην πας εκει που πανε οι περισοτεροι.Παντου υπαρχει ενας μυθος.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lolos30
New Member
New Member



Αριθμός μηνυμάτων : 8
Join date : 18/09/2010

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΣαβ Σεπ 18, 2010 2:15 am

καταρχήν να χαιρετίσω τα παιδιά από το φόρουμ ..παλικάρια θα θελα και εγώ με την σιρα μου να ρωτήσω για μικρόφωνο ..εγώ έχω ένα ραδιοσταθμό πολύ λίγα βατ και ακούγετε μόνο στο χωριό μου ..κάνω εκπομπές και αφιερώνω τραγουδάκια στους χωριανούς τέλος πάντων θα ήθελα να μου προτείνετε ένα κάλο μικρόφωνο για να μιλάω όχι για τραγούδια ούτε για όργανα καθαρά για ομιλία ..να πω ότι δεν έχω μόνωση στο σπίτι απλά είναι γενικά ήσυχα εδώ στο χωριό ..κάποιος μου είπε ότι για τέτοιες περιπτώσεις καλά είναι τα πυκνωτικά πού παίρνουν + 48 βολτ ..αλλά θα θελα και την δική σας την γνώμη που ασχολείστε με αυτά ..παρεπιπτονος δεν θέλω να δώσω παραπάνω από 200 ευρώ ..ευχαριστώ εκ τον πρότερον .και να πω ότι έχω μηχάνημα που βγάζει +48 βολτ αλλά καλό είναι να ακούσω και την δική σας την γνωμη . Rolling Eyes Rolling Eyes scratch επίσης να πω ότι έχω τώρα το σενχαιζερ το μοντέλο ε 845 και κάτι διάβασα για το RODE NT-1A αλλά αν υπάρχει καλύτερο σε αυτά τα χρήματα αν θέλετε μου το προτείνετε .. scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stathis Chouliaris
electric guitarist & composer - Moderator
electric guitarist & composer - Moderator
Stathis Chouliaris


Αριθμός μηνυμάτων : 316
Join date : 16/12/2008
Τόπος : great deep-sunrise

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΣαβ Σεπ 18, 2010 9:30 am

καλημερα και καλωσηρθες...
μια χαρα ειναι το RODE NT-1A εγω παντως θα πηγαινα και σε ποιο φτηνες λυσεις
αφου δεν εχεις και πολλες απαιτήσεις...
http://www.thomann.de/gr/the_tbone_sc1100_grossmembranmikrofon.htm
και
http://www.thomann.de/gr/audio_technica_at2020.htm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stathischouliaris.gr
Kostas Basdanis
Gate Keeper
Gate Keeper
Kostas Basdanis


Αριθμός μηνυμάτων : 67
Join date : 17/12/2008
Ηλικία : 38
Τόπος : Βόλος & Ιωάννινα

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΣαβ Σεπ 18, 2010 11:22 am

Και επίσης το Rode, επειδή είναι πυκνωτικό "πιάνει" πολύ από τον "χρωματισμό" του δωματίου. Στη θέση σου θα έπαιρνα δυναμικό και όχι και πολύ ακριβό, εκεί γύρω στο 100άρικο (shure sm58 ή sm57 π.χ.).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/kostasbasdanis
lolos30
New Member
New Member



Αριθμός μηνυμάτων : 8
Join date : 18/09/2010

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΣαβ Σεπ 18, 2010 1:30 pm

παιδιά ευχαριστώ για τις απάντησής σας όταν λες πιάνει τον χρωματισμό του δωματίου τι εννοείς? scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stathis Chouliaris
electric guitarist & composer - Moderator
electric guitarist & composer - Moderator
Stathis Chouliaris


Αριθμός μηνυμάτων : 316
Join date : 16/12/2008
Τόπος : great deep-sunrise

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΣαβ Σεπ 18, 2010 2:14 pm

εννοεί οτι επειδη ο χωρος-δωματιο δεν ειναι μονωμενος για να εχει μια σχετικα καλη ακουστικη ... χρωματιζεται ο ηχος αναλογα... με τα επιπλα τις κουρτινες τα τζαμια τις αντανακλασεις κλπ κλπ ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stathischouliaris.gr
lolos30
New Member
New Member



Αριθμός μηνυμάτων : 8
Join date : 18/09/2010

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΣαβ Σεπ 18, 2010 4:15 pm

παιδιά και πάλι σάς ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σάς ..πήγα σήμερα σε αυτόν τον φίλο πού μου πρότεινε να πάρω πυκνωτικό με +48 βολτ και επειδή του είπα για δυναμικό μου είπε ότι δυναμικό έχεις τι να το κάνεις πάλι; ..επειδή έχω στούντιο μου κάνει μόνο το πυκνωτικό .που παρεμπίπτοντος έχω και πυκνωτικό αυτά που είναι με μια 1,5 βολτ μπαταρία αλλά επιμένει ότι αυτά τα τα + 48 βολτ είναι τα καλύτερα για την δουλεία που τα θέλω .οπότε μάλλον προς τα εκεί θα πάμε ..μου προτινε επειδή δεν έχω μόνωση να βάλω κάτι πίσω από το μικρόφωνο είναι ένα παραλληλόγραμμο πλαίσιο με μόνωση αλλά είναι ακριβό ρε παιδιά κάνει γύρο στα 150 ευρώ ..αν έχετε καμιά πατέντα να μου προτείνετε ;; επίσης επειδή δεν έχω χρήματα να τα πληρώσω τις μετρητής αν δεν σας κάνει κόπο να μου προτείνετε κάποιο μικρόφωνο που έχει μόνο ο νακας γιατί από εκεί μπορώ να το πληρώσω με δώσεις ..το RODE NT-1A αν το πάρω θέλει ξεχωριστό τροφοδοτικό; δεν κάνουν τα + 48 βολτ της κονσόλας; θα θελα παιδιά να μου προτείνετε και ακουστικά πάλι από την ίδια εταιρία ..τώρα έχω τα stanton dj+pro 1000mk 2s αλλά αν και ακριβά για την εποχή που τα είχα αγοράσει δεν μου αρέσουν τόσο πολύ..και πάλι σάς ευχαριστώ προκαταβολικά. τα ακουστικά που έχω ------------------------->
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.502690
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thomasnastos
Young Member
Young Member
thomasnastos


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Join date : 22/12/2008
Ηλικία : 42
Τόπος : Ιωάννινα

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΚυρ Σεπ 19, 2010 4:51 pm

Η περιπτωσή σου δουλεύεται με πυκνωτικο μικροφωνο μεγαλου διαφράγματος στο 99% των περιπτώσεων και το 1% των περιπτώσεων με δυναμικό το οποιο είναι και συγκεκριμένο, δηλαδή το Shure SM7B που όμως είναι εκτός του budget σου.

Άρα θα πρέπει να παρεις ένα πυκνωτικό με αρχή ένα μικρόφωνο που το έχω δώσει σε κανα δυο σταθμούς και είναι τρελο value for money, το AKG Perception 120, Που βγαίνει στα 110 ευρώ. Το Rode NT1 που αναφέρθηκε είναι επίσης εξαιρετικό μικρόφωνο αν μπορείς να το πιάσεις οικονομικά,ειδικά το πακέτο με το pop filter τη βάση και την θηκούλα!

Σε αυτό προσθέτεις και ένα τέτοιο -->http://www.elina.gr/0050000429/flexi-screen-lite.html με 85 ευρώ ή αντίστοιχο, (απλα πρέπει να δεις αν το παιρνει η βάση του μικροφώνου σου) και τελείωσες. Θεωρώ ότι έχεις μείκτη με Phantom power έτσι?

όσον αφορά ακουστικά, υπάρχουν τόσα πολλά που πρεπει να μας πεις για τη χρήση ακριβώς τα θέλεις ωστε με τη σειρά μας να σου προτείνουμε. Σαν φθηνή λύση δουλέυεται αρκετά η σειρα Κ της AKG, είτε το Κ44, Κ77, Κ99 και ούτοκαθεξής.Αν θες και για χρήση dj, παμε αλλού...

αυτά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.visionofsound.gr
lolos30
New Member
New Member



Αριθμός μηνυμάτων : 8
Join date : 18/09/2010

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΚυρ Σεπ 19, 2010 9:15 pm

φίλε μου δεν έχω κονσόλα που βγάζει +48 βολτ έχω ένα μηχάνημα της tc helicon
που είναι για να αλλάζεις τις φωνές και αυτό έχει κουμπάκι για +48 βολτ
απλά δεν το ανέφερα γιατί δεν νομίζω να είχε και λόγο ..τα ακουστικά τα θέλω για το στούντιο δηλαδή να ακούω αυτά που λέω και να αλλάζω τραγούδια ..τα ακουστικά που έχω είναι καλά ; αν δεν είναι καλά τη μου προτείνετε; και αυτό που μου είπες για να αποροφα της αντανακλάσεις το είδα αυτό σκέφτηκα και εγώ για ποιο φτηνή λύση απλά λέω μήπως να έκανα ένα πλαίσιο μόνος μου και να το έντυνα με ένα σφουγγάρι μονωτικό για στούντιο από τα υλικά οικοδομών για πιο φτηνή λύση ..αν παρο τελικα αυτο που λες πρέπει να αγοράσω και το σφουγγαράκι που πάει μπροστά από το μικρόφωνο; σφουγγαράκι έχω αλλά αυτό που μπαίνει σαν προφυλακτικό πάνω στο κεφάλι του μικροφώνου αυτό δεν κάνει; πρέπει να αγοράσω το άλλο το στρόγγυλο πού είναι εξ αποστάσεως ;; scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thomasnastos
Young Member
Young Member
thomasnastos


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Join date : 22/12/2008
Ηλικία : 42
Τόπος : Ιωάννινα

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΔευ Σεπ 20, 2010 8:13 am

τα ακουστικά σου μια χαρα είναι.δεν χρειάζονται αλλαγη.

Τώρα όσον αφορά το "σφουγγαράκι" που έχουν τα μικρόφωνα είναι για να μειώνει τα "π" και τα "σ" δεν έχει σχέση με τα ηχομονωτικά υλικά.

Η πιο φθηνή λύση για μια ελάχιστη ηχητική απορρόφηση για το δωμάτιο σου είναι να βάλεις κομμάτια ricofon στις "mirror positions" ¨οπως λέγονται από την θέση που μιλάς. Δηλάδη πίσω, αριστερά, δεξιά, μπροστά και πάνω.Θεωρητικά αν πάρεις 4 ή 5 τετραγωνικά (αν θές μη βάλεις από πάνω για να γλυτώσεις ένα) και τα κολλήσεις στους τοίχους σε αυτές τις θέσεις δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Τώρα για το κόστος ρώτα σε μαγαζιά με ηχομονώσεις γιατι αυτά που δίνουμε εμείς είναι λίγο τσιμπιμένα σε τιμές λόγω ειδίκευσης υλικών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.visionofsound.gr
lolos30
New Member
New Member



Αριθμός μηνυμάτων : 8
Join date : 18/09/2010

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΔευ Σεπ 20, 2010 10:15 am

αυτό με το σφουγγαράκι το ξέρω για ποιο λόγο είναι απλά ρωτάω αν βάλω ένα

που είναι σαν προφυλακτικό και κοστίζει 1 ευρω.. και όχι το άλλο το στρογγυλό που κάνει γύρο στα 20 ευρώ θα έχω πρόβλημα; όσο για το δωμάτιο που λες να το ντύσω...
άστο βρε φίλε μου αν είναι να κάνω κρναβαλι την κρεβατοκάμαρα και να με κυνηγά μάνα μου καλύτερα να παρ το φτηνό το πλαίσιο που κάνει γιρω στα 100 ευρώ ..αλλά και πάλι δεν μπορώ να καταλάβω τόσο μεγάλη διαφορά θα έχει αν δεν βάλω καθόλου; scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Georgiou_Vasilis
Moderator
Moderator
Georgiou_Vasilis


Αριθμός μηνυμάτων : 147
Join date : 17/12/2008
Ηλικία : 36
Τόπος : Ιωάννινα

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΔευ Σεπ 20, 2010 4:18 pm

lolos30 έγραψε:
..αλλά και πάλι δεν μπορώ να καταλάβω τόσο μεγάλη διαφορά θα έχει αν δεν βάλω καθόλου; scratch

Ναι. Δοκιμασμένο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/roland_eg
lolos30
New Member
New Member



Αριθμός μηνυμάτων : 8
Join date : 18/09/2010

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΔευ Σεπ 20, 2010 7:48 pm

οκ .και πάλι ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lolos30
New Member
New Member



Αριθμός μηνυμάτων : 8
Join date : 18/09/2010

Μικροφωνο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μικροφωνο   Μικροφωνο EmptyΤρι Σεπ 21, 2010 12:41 am

ρε παιδιά έχω παρατηρήσει και ένα άλλο πρόβλημα με όσες κονσόλες η μικτες έχω αγοράσει μεχρει τώρα ..( συνχορεστε με για την ανορθογραφία μου ) είχα μικτες &κονσόλες γιαμαχα μπενικγερ παϊιονιρ .νεξτ και άλλες μάρκες που δεν θιμαμε τώρα ...Τώρα έχω ένα νιουμαρκ προφεσιοναλ και καλά ..όταν σηκώνω το ποτενσιόμετρο του μικροφώνου στο< τέρμα > ακούγετε ένα φύσημα ..υπάρχει καμιά πατέντα να το σταματήσω αυτό; μου το κάνει και με σκέτο μικρόφωνο και με τα εκο μου και με το βάθος με ελατήρια και με σκέτο προενισχιτη και με ένα πυκνωτικό που έχω σε όλους μα όλους τους μικτες.. και έχω σχετικά καλά καλώδια και με καλώδια που έφτιαξα μόνος μου και με έτυμα του εμπορίου ..καμιά γνώμη στο τι φταίει; δοκίμασα και να γιοσω το μικρόφωνο και το εκο αλλά τίποτα δεν είδα καμιά διαφορά Sad Sad Sad μόνο αν δεν έχω τίποτα συνδεόμενο μόνο τότε δεν βγάζει φύσημα..εκτος αν είναι όλα τα μηχανήματα τόσο μάπα βρε παιδιά τι να πω;και δεν τα πήρα και φτηνά . Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μικροφωνο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Δυναμικό μικρόφωνο Sennheiser e845

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μουσικό Forum Ιωαννίνων :: Γενικα στο Forum :: -Η Αγορά...-
Μετάβαση σε: